Ako zaplatiť faktúru z nemocnice

Čo ak ste nahromadili dlhy za lekárske zákroky a nemáte spôsob, ako ich zaplatiť, keď je to potrebné? Ľudia sa často hanbia za svoj zdravotný dlh, považujú za svoju morálnu povinnosť platiť účty a osobné zlyhanie, ktoré si nemôžu dovoliť.

Dôsledky môžu byť vážne. Ľudia sa môžu vzdať starostlivosti, ktorú potrebujú, vrátane lekárskych vyšetrení, testov, liečby a liekov na predpis. Môžu sa snažiť platiť ďalšie účty, vyčerpať dlhodobé úspory, poškodiť svoje kreditné skóre a dokonca vyhlásiť bankrot – všetko sú problémy, ktoré môžu trvať roky, kým sa prekonajú (ollas express baratas).

Lekársky dlh je častejším javom, než si myslíte. Ale nie je to vaše osobné zlyhanie. Zhruba štvrtina Američanov vo veku 18 až 64 rokov má problémy s platením lekárskeho účtu a takmer polovica tvrdí, že vplyv na ich rodiny je veľký. A tento problém sa netýka iba domácností s nízkym príjmom alebo nepoistených spotrebiteľov; tí, ktorí majú veľké príjmy a poistenie, tomu môžu čeliť tiež.

Ľudia obyčajne reagujú na dlh tým, že odďaľujú dovolenku a veľké nákupy domácností, znižujú výdavky domácností, pracujú viac, požičiavajú si od priateľov a rodiny a využívajú úspory na starobný alebo vysokoškolský úväzok.

Ak čelíte zdravotným dlhom, ktoré nemôžete platiť, skúste tieto tipy na zníženie sumy, ktorú dlžíte, aby ste mohli minimalizovať účinky vašich účtov na vaše financie, zdravie a budúcnosť.

Rôzne zdroje vám povedia, že 7% až do 90% lekárskych faktúr obsahujú chyby. Mnohé lekárske faktúry obsahujú chyby. Pretože tieto chyby vás môžu stáť veľa peňazí, musíte ich hľadať. Takže ako nájdete chyby na lekárskej faktúre? Začnete tým, že preskúmate vysvetlenie výkazov o výdajoch vášho poisťovateľa, v ideálnom prípade ihneď po tom, čo ich dostanete. Pozrite sa na duplicitné položky, služby, ktoré ste nedostali, služby, ktoré neuznávate a poplatky, ktoré by vaše poistenie malo pokryť. Tiež skontrolujte účty poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, aby ste sa uistili, že ich poistenie je vyplatené presne. Zavolajte svojej poisťovni alebo na oddelenie fakturácie vášho poskytovateľa, aby ste objasnili všetko, čomu nerozumiete, alebo sa môžete pozrieť na prípadné chyby.

Pokročilejšou technikou je získať kópie vašich zdravotných záznamov a pokúsiť sa ich porovnať s poplatkami, za ktoré ste boli fakturovaný. Možno budete potrebovať pomoc odborníka na zabezpečenie týchto záznamov a ich vysvetlenie. Ak chcete vyjednať svoj účet, porozprávajte sa s manažérom fakturácie svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti – osobou, ktorá má skutočne oprávnenie znížiť váš účet. Nečakajte, kým váš účet je po lehote splatnosti, kedy bude vaše kreditné skóre vážne poškodené. Porozprávajte sa s niekým hneď, ako dostanete svoj účet a overíte jeho presnosť.

Ak máte nízke príjmy alebo máte finančné ťažkosti – aj keď ťažkosti sú spôsobené výlučne vašimi lekárskymi účtami – požiadať o ​​pomoc. Na základe vašich príjmov a úspor môže byť dostupná zľava na nemocničnú starostlivosť. V skutočnosti sú niektoré nemocnice sú podľa zákona povinné poskytovať bezplatné alebo znížené služby pacientom s nízkym príjmom. Akonáhle prídu vaše účty, nechajte svojich poskytovateľov vedieť, či zdravotné problémy ovplyvnili váš príjem a schopnosť ich zaplatiť (olla programable).

Ak si nemôžete dovoliť zaplatiť dokonca percentuálnu časť svojho plného účtu ihneď, pokúste sa požiadať o 25% zľavu, ak teraz urobíte veľkú zálohu.