Ako nakúpiť oblečenie pre psa?

Oblečenie pre psov prichádza v toľkých rôznych štýlov, že vedieť, čo sa Vášmu psíkovi hodí najlepšie môže byť veľmi ťažké rozhodnutie, a to najmä pre toho, kto kupuje svojmu psovi oblečenie po prvý krát. Či svoje domáce zviera máte obliekať alebo nie, to je častá otázka medzi majiteľmi, ale rozhoduje skôr to, ako to robíte. Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, je posúdiť pohodlie Vášho psa a začať odtiaľ. Z užitočných búnd pre psíkov, ktoré udržiavajú Vášho miláčika v teple, až po psie šaty, obliekanie Vášho psa Vám umožní ochrániť Vaše domáce zviera pred rôznym počasím a súčasne preukázať Váš zmysel pre osobný štýl (compressore 100 litri). Zabezpečte pozitívny zážitok pre Vás oboch vyberaním pohodlného oblečenia, ktoré prináša úžitok Vášmu domácemu miláčikovi.

Voľné oblečenie môže byť pre Vášho psa nepríjemné a brániť jeho pohybu. Ak je oblečenie príliš tesné, môže spôsobiť strach a nepohodlie. Na posúdenie veľkosti použite mäkkú tkaninu. Odmerajte hornú či zadnú dĺžku, od hornej časti chrbtice k spodnej časti chvosta a taktiež obvod okolo hrudníka. Rôzne plemená majú drasticky rozdielne proporcie. Pozrite sa na oblečenie zamerané na Vaše plemeno, ak je to možné, a skontrolujte rozmery tabuliek, kde môžete nájsť správnu veľkosť oblečenia. Rovnako ako vo Vašom prípade, telo Vášho psa je jedinečné a nemusí vyhovovať šablóne. Takže rátajte aj s jemnými odchýlkami.

Rovnako ako v prípade ľudského oblečenia, by móda a pohodlie mali spolupracovať, aby vytvorili to najlepšie oblečenie. Vyberte si kúsky, ktoré vyhovujú temperamentu a telu psa. Vaše miestne podnebie by malo tiež byť zohľadnené v type oblečenia, ktoré si vyberiete. Nikdy nevyberajte oblečenie, ktoré bráni schopnosti psa močiť. Pri prvom obliekaní svojho psa sa vyhýbajte oblečeniu, ktoré pretiahnete cez hlavu. Táto skúsenosť môže znervózniť niektorých psov. Ak je to možné, vyberte položky, ktoré sa zaväzujú okolo krku a pod hrudníkom. Ak si vyberiete oblečenie, ktoré sa oblieka cez hlavu, ako napríklad sveter, držte pokožku jednou rukou, zatiaľ čo sveter na ňu ťaháte druhou. To pomáha uľahčiť prechod do nosenia oblečenia. Pozrite sa na mäkké spojovacie prvky, ako sú háčiky a slučky, alebo zátky, ktoré nedráždia Vášho psa.

Nie všetky tkaniny sú vhodné pre každého psa a všetky podnebia. Váš krátkosrstý pes môže potrebovať hrubší sveter, najmä v zime. Niektoré plemená, ako napríklad Čivava, majú vďaka svojej veľkosti a krátkej srsti skutočne dramatické zmeny telesnej teploty. V zime vyhľadajte oblečenie vyrobené z rúna alebo ťažšie tkaniny. Dávajte si však pozor na dlhosrstých psov. Aj v zime sa môžu tieto psy prehriať pri nosení oblečenia. V lete vyberte oblečenie, ktoré nespôsobuje prehriatie Vášho psa; pozrite sa na ľahké bavlnené tričká a iné priedušné tkaniny.

Nie všetci psi nosia oblečenie pohodlne, najmä dospelé psy, ktoré nikdy neboli oblečené. Začnite už s malým psom, ktorý nikdy nemal oblečenie. Vyberte voľné veci, ktoré neobmedzujú ich pohyb, a neťahajte ich cez hlavu svojho psa. Nechajte svojho psa, aby si vytvoril vzťah s oblečením pred obliekaním. Postupujte postupne, najprv dovoľte psovi oňuchať a dotýkať sa a jemne ju položiť na oblečenie, ak sa zdá byť preňho príjemné. Dajte mu odmenu, chválu a hrajte sa so svojím psom, zatiaľ čo oblečenie je oblečené, takže spája to, že je oblečený, s tým, že sa zabáva a má dobre. Keď prvýkrát začnete obliekať svojho psa, nechajte ho oblečeného len na pár minút – www.compressoreit.com.